یخچال پرده هوا چیست؟ راهنمای خرید یخچال فروشگاهی + لیست قیمت

09128423371 کارشناس فروش: خانم ستاریان
یخچال پرده هوا

یخچال پرده هوا یکی از انواع یخچال صنعتی و فروشگاهی می باشد که دارای انواع یخچال ایستاده و یخچال خوابیده می باشد و کاربرد بسیار زیادی در فروشگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت ها دارد .

دنار سرما
دنار سرما

یخچال پرده هوا

فروش انواع یخچال بدون درب فروشگاهی

لیست قیمت پرده هوا

قیمت ها باتوجه به نوسانات بازار متغییر می باشند، برای اطلاع از قیمت دقیق و به روز تماس بگیرید

 

مدل 
مشخصات فنی
قیمت

 

 

 

موتور سرخود

 • ابعاد: 240*95*200 سانتی متر
 • جنس بدنه: ماموت abs
 • مبرد:R290
 • عایق بندی    تزریق فوم پلی یورتان
 • موتور: سرخود
 • تاج:دارد
 • کاور شب:دارد

 

متری

33,500,000 T

 

 

 

موتور مرکزی

 • جنس بدنه:ماموت ABS
 • عایق بندی:تزریق فوم پلی یورتان
 • تعداد طبقات :5
 • روشنایی: ال ای دی دارد
 • موتور: مرکزی
 • مبرد:R290

متری

T 59,000,000

 

 یخچال پرده هوا چیست؟ 

یخچال پرده هوا بدون درب یکی از انواع یخچال صنعتی و یخچال فروشگاهی می باشد که کاربرد فراوانی درفروشگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت ها دارد که می تواند با توجه نیاز شما انواع محصولات پروتئینی از قبیل گوشت و مرغ، انواع لبنیات، انواع سبزیجات و...که برای حفظ کیفیت و طعم  و جلوگیری از فاسد شدن آنها به خنک ماندن نیاز دارند کاربرد داشته باشد. در ادامه به معرفی انواع یخچال پرده هوا خواهیم پرداخت با صنایع برودتی دنار سرما همراه باشید.

یخچال پرده هوا بدون درب فروشگاهی

یخچال پرده هوا ویترینی

قیمت فروش یخچال پرده هوا بدون درب

عملکرد یخچال بدون درب فروشگاهی

در این یخچال ایستاده پرده هوا، هوای سیستم از طریق فن هایی که در آن ها قرار داده شده است مکش می شود و از اوپراتور سردخانه عبور می کند و هوای سرد از دهانه ی فن به بیرون فرستاده می شود. دوباره همین هوا توسط فن جمع شده، از اواپرتور سرد خانه گذشته و همین مسیر تکرار می شود.

یخچال های پرده هوا که به یخچال های روباز فروشگاهی نیاز معروف است بدون درب بوده و به همین دلیل به پرفروش ترین و محبوب ترین نوع تجهیزات برای فروشگاه ها و هایپر مرکت ها است. عملکرد این محصول این گونه است که از طریق منافذ زیر طبقات، در فضای بیرونی لایه ای از هوا ایجاد می کند و دمای داخل یخچال را تا میزان استانداردی حفظ می کند.

قیمت یخچال پرده هوا

قیمت یخچال پرده هوا

قیمت یخچال فروشگاهی پرده هوا بدون درب

صنایع برودتی دنار سرما تولید کننده انواع یخچال صنعتی از جمله یخچال جزیزه، یخچال نوشیدنی، یخچال قنادی و.... و انواع فریزر صنعتی از جمله؛ فریزر صندوقی، فریزر ایستاده و... است که یخچال های فروشگاهی روباز از جمله پرفروش ترین و پر متقاضی می باشد. قیمت یخچال پرده هوا تولید شده در صنایع دنار سرما به نکات مختلفی مرتبط می باشد بنابراین برای آگاهی از قیمت دقیق محصول با کارشناسان فروش صنایع برودتی دنار سرما تماس بگیرید.

نکات مهم خرید یخچال پرده هوا

یکی ازنکاتی که هنگام خرید یخچال بدون درب قفسه ای باید به ان توجه کرد کارکرد سیستم گرش هوای ان است باید دقت داشت که دما در همه جای سیستم یکنواخت باشد یعنی دمای همه ی قسمت های داخل دستگاه یکسان باشد در این صورت دستگاه درست بوده و با خیالی آسوده می توانید از ان استفاده کنید اما در غیر این صورت دستگاه دارای اختلال بوده و باید سریعا تعمیر شود و نگهداری محصولات درهمچنین دستگاهی که در سیستم گردش هوای ان اختلال وجود دارد ریسک بوده و ممکن است فاسد شود. در نتیجه توصیه می شود بعد از خرید یخچال فروشگاهی به نکته دقت کنید و حتی بعد استفاده آن هر چند وقت یک بار این مورد را چک کنید. 

خرید ارزان قیمت یخچال فروشگاهی بدون درب

انواع یخچال روباز فروشگاهی

یخچال های پرده هوا با توجه به نیاز شما و محل قرار گیری موتور دارای انواع مختلفی می باشند :

 • یخچال پرده هوا ایستاده موتور سرخود

 • یخچال پرده هوا ایستاده موتور مرکزی

 • یخچال پرده هوا خوابیده موتور مرکزی

 • یخچال پرده هوا خوابیده موتور سرخود

قیمت یخچال جلوباز یخچال پرده هوا بدون درب فروشگاهی

یخچال میوه و سبزیجات

یخچال سبزیجات

یخچال میوه و سبزیجات یکی از تجهیزات فروشگاهی و تجهیزات هایپرمارکت محبوب میان فروشگاه‌داران است و با به‌کارگیری این یخچال در فروشگاه احساس لذت بخشی برای مشتریان فراهم خواهد کرد و این اطمینان را دارند که میوه‌ها و سبزیجات تازه و خنک در فروشگاه شما نگهداری خواهد شد. در یخچال میوه و سبزیجات طبقه‌های مجزایی قرار دارد تا بتوانید در هر طبقه محصول مورد نیاز و پر فروش خود را قرار دهید همچنین می‌توانید در یک طبقه انواع میوه در طبقه دیگر انواع صیفی‌جات و در طبقه بعدی سبزیجات نگهداری کرد. یخچال میوه و سبزیجات با سیستم پرده هوا کار می‌کند تا هوای خنک بصورت یکسان در گردش باشد تا تمامی محصولات در یک دمای یکسان باشد و میوه‌ها و سبزیجات دچار سرمازدگی نشود.

یخچال بدون درب فروشگاهی مدل موتور سر خود 

مدل یخچال پرده هوا

در این مدل، موتور یخچال در داخل یا پشت ان اعمال می شود.  به همین علت این محصول درابعاد کوچک تولید می شود و فضای داخلی به نسبت کمی می باشد . شایان ذکر است که در این یخچال ها مصرف انرژی بسیار پایین بوده و حمل و جابه جایی ان با سهولت همراه است. از مهم ترین عیوب ان کم بودن فضای داخلی ان می باشد که علت ان وجود کمپرسور و کندانسور آن ها می باشد.

فروش یخچال روباز فروشگاهی

یخچال بدون درب فروشگاهی موتور مرکزی

یخچال پرده هوا خرید

این یخچال ها به علت داشتن فضای داخلی زیاد بسیار مورد توجه  قرار می گیرد. این یخچال ها به دلیل نوع کمپرسور، کندانسور و اواپرتوربه کار رفته در آن ها دارای مدل ها و قیمت ها متنوع هستند. برای انتخاب این مدل از نکات زیر مورد توجه می باشد :

 • قطعات به کار رفته در موتور خانه و بدنه دارای جنس مرغوبی باشد.
 • فضای موتور خانه باید شرایط مطلوبی داشته باشد .
 • دما در تمام نقاط یخچال ثابت باشد.
 • نوع قطعات و تجهیزات به کار رفته مناسب با شرایط محیط ، نوع مصرف سیستم و اندازه اواپراتور باشد.

لیست قیمت یخچال پرده هوا

ویژگی های یخچال روباز پرده هوا

 • مکانیزم جریان هوای سرد در یخچال های فروشگاهی رو باز مانند سایر یخچال های ایستاده صنعتی دنار بوده و به این صورت است که هوای سرد از طریق فن هایی که درون یخچال پرده هوا تعبیه شده مکش می شود و از اواپراتور سردخانه می کند و سپس هوای خنک از دهانه ی فن به خارج از فضای یخچال فرستاده می شود و همین مکانیزم به صورت رفت و برگشتی و بطور مدام تکرار می شود .

یخچال ویترینی جلو باز پرده هوا

 • یخچال فروشگاهی بدون به دلیل داشتن ظاهری زیبا باعث زیبا شدن فضای داخلی فروشگاه شما می شود وعلاوه بر آن به دلیل بدون درب بودن کاربرد زیادی داشته و کارکردن با آن آسان تر بوده زیرا چیدمان محصولات توسط کارکنان فروشگاه و برداشت و مشاهده محصولات غذایی توسط مشتریان را بسیار را بسیار اسان می کند. 

قیمت یخچال روباز فروشگاهی

 • معمولا از این نوع یخچال ویترینی بدون درب برای حفظ انواع محصولات غذایی چون : مواد لبنی، پروتئینی و انواع محصولاتی که بیشتر به صورت روزانه مصرف می شوند به کار برده می شود. یخچال پرده هوا دارای انواع طرح و مدل و اندازه و عمق های مختلف بوده وشما مشتریان عزیز می توانید با توجه به نیاز خود و متراژ فروشگاه خود از انها بهرمند شوید. 

قیمت یخچال فروشگاهی بدون درب

 •  ویژگی بسیار کاربردی این یخچال روباز فروشگاهی، نورپردازی داخلی یخچال اشاره نمود که باعث می شود محصولات به صورت کامل و به صورت زیبا در دیدرس مشتریان قرار گیرد و ویژگی دیگر این محصول، سیستم تهویه هوا آن می باشد که که سبب جریان یافتن هوای تازه و بدون بو درون یخچال می شود.

قیمت یخچال پرده هوا بدون درب فروشگاهی

 • این یخچال های پرده هوا دارای به نمایشگر دیجیتال بوده و کاملا پیشرفته است که توسط آن می توانید دما را تنظیم و کنترل کنید و همچنین این نمایشگر قابل برنامه ریزی می باشد. 

قیمت یخچال بدون درب ایستاده فروشگاهی

مشخصاتی فنی یخچال پرده هوا 

لیست قیمت انواع یخچال پرده هوا

این محصولات دارای قابیت های زیادی بوده که همین موضوع  به محبوبیت ان افزوده از جمله قالبیت های این دستگاه عبارت است از :

 1. سیستم روشنایی LED / SMD سفید به همراه ریموت کنترل (سفارشی)
 2. عایق بندی شده با فوم پلی یورتان بایر آلمان دانسیته 40kg /m3
 3. جنس بدنه ی ماموت ABS
 4. مجهز به طبقات مجزا 
 5. سیستم سرمایشی چرخشی 
 6. جهز به کاور شب دستی
 7.  ضربه گیر از جنس PVC 
 8. قابلیت نصب جداکننده مشی وبا روکش PVC
 9. دارای رنگ بندی 
 10. در مدلهای 200 سانتی متری و 300 سانتی متری (موتور بالا یا پایین )
 11. مجهز به دو عدد کمپرسور 
 12. سیستم نوفراست
 13. بدنه داخلی و خارجی از ورق گالوانیزه رنگ شده با رنگ پودری الکترو استاتیک
 14.  شیشه از جنس سکوریت نشکن سه جداره در چهار طرف دستگاه 
 15. کاور شب برقی به همراه ریموت کنترل و یا کاور دستی
 16. بغل بدنه ها از پانل های PVC عایق شده با فوم پلی اورتان با دانسیته 40kg/m3
 17. دارای نوار اتیکت قیمت در رنگ ها وشکل های متفاوت PVC وارداتی (ترک)
 18. امکان نصب ضربه گیر لوله از جنس استنلس استیل قابل نصب پایین یخچال به صورت سفارشی
 19. قابل ساخت در ابعاد سفارشی به هر طول

فروش یخچال پرده هوا

اجزای یخچال پرده هوا دنار سرما 

 • سیستم نوفراست 

برفک زدن در یخچال ها یک امر بسیار طبیعی می باشد که در دراز مدت اتفاق می اوفتد اما این مسئله گاها باعث ایجاد مشکل می کند مخصوصا از جمله این مشکلات مصرف بیش از حد انرژی و برق می باشد. سیستم نوفر یکی از قابلیت هایی است که باعث جلوگیر از برفک زدن می شود و محصولات شما را از برفک زدن حفظ کرده و مانع مصرف بیش از حد انرژی و برق می شود.

قیمت یخچال پرده هوا روباز

 • روشنایی LED / SMD

سیستم روشنایی با استفاده از لامپ های خورشیدی هوشمند LED  و SMD نه تنها باعث کاهش مصرف انرژی برق می شود بلکه می تواند با روشن کردن فضای داخل یخچال به زیبایی محصولات داخل دستگاه کمک شایانی کند.
 

خرید یخچال فروشگاهی بدون درب

 •  شیشه های نشکن 

دو طرف این محصول شیشه هایی از جنس سیکوریت سه جداره به کار رفته  که به اصطلاح به آن شیشه ی نشکن نیز گفته می شود که در مقابل ضربه و فشار اجسام بسیار مقاوم می باشد و به مشتریان این امکان را می دهد تا بتوانند به راحتی محصولات را مشاهده و انتخاب کنند.

لیست قیمت یخچال روباز فروشگاهی

 • عایق بندی با فوم پلی یورتان 

فوم پلی یورتان یک نوع عایق حرارتی است که از دو ماده شیمیایی بدست آمده و در حد فاصل بدنه ی دستگاه و کاسه ی آن تزریق می شود این امر باعث جلوگیری از اتلاف انرژی ، سرما و برودت می شود.

یخچال پرده هوا قیمت

 • بدنه ی استیل ازماموت ABS 

جنس بدنه ی این محصولات از جنس ماموت  ABS می باشد که علاوه بر زیبایی محصول از پوسیدگی و زنگ زدگی آن جلوگیری میکند همچنین قابلیت اعمال لوگو، برچسب و استیکر را دارا می باشد.

لیست قیمت و خرید یخچال بدون درب

 • نمایشگر دیجیتال 

این سیستم دارای یک نمایشگر دیجیتال بوده که شما به کمک آن می توانید دمای داخل دستگاه را کنترل و و تنظیم کنید این سیستم دارای چند دکمه و یک صفحه دیجیتال بوده که به شما کمک میکند تا دمای داخل یخچال دیده و با کمک دکمه ها بتوانید ان را کم یا زیاد کنید. 

قیمت یخچال روباز زنجیره ای

نکات مهم برای خرید یخچال ایستاده بدون درب

 • بررسی نوع روشنایی سیستم و عمر مفید آن ها که اکثرا از نوع SMD می باشد.
 • بررسی ابعاد یخچال که باید با توجه به فضای قابل دسترس در فروشگاه و مصرف انرژی در نظر گرفته شود.
 • بر اساس نوع تقاضا، یخچال مورد نظر دارای کاور شب برقی ریموت دار یا دستی فنری باشد.
 • بررسی شکل ظاهری مانند رنگ محصول که مطابق به چیدمان فروشگاه باشد.
 • بررسی برند قطعات مصرفی
 • بررسی طبقات یخچال که باید با توجه به محصول نگهداری شده انتخاب شود

تفاوت یخچال پرده هوا ایستاده و خوابیده

 • یخچال پرده هوا ایستاده موتور سرخود

یخچال پرده هوا مدل ایستاده با موتور سرخود دارای فضای داخلی کمی بوده اما دارای قابیلت های بسیاری می باشد از جمله آنکه به اسانی قابل جابه جایی است و مجهز به سیستم سرمایشی چرخشی. جنس بدنه ی ان از ورق استیل استنلس 304 نگیر که دارای خاصیت ضد زنگ و ضد پوسیدگی بوده است استفاده شده است و برای عایق بندی محصول از تزریق فوم تزریقی پلی اورتان استفاده شده است که عامل باعث کاهش مصرف انرژی می شود، سیستم نوفراست. 

قیمت یخچال پرده هوا ایستاده فروشگاهی

مشخصات فنی یخچال پرده هوا ایستاده موتور سرخود

 ابعاد


 جنس بدنه

 240×95×200 سانتیمتر
   ماموت abs
 رنگ بدنه  پودری الکترواستاتیک
 مبرد  R290
 عایق بندی  تزریق فوم پلی یورتان
 موتور   سرخود
 تاج  دارد
 کاور شب  دارد
 • یخچال پرده هوا ایستاده موتور مرکزی

 این محصول کاربرد بسیار زیادی در فروشگاه های زنجیره ای ، هایپر مارکت ها، فروشگاه های میوه ، سوپر مارکت های بزرگ و... دارد و به دلیل داشتن فضای زیاد محصولات زیادی از جمله محصولات پروتئینی، سبزیجات، نوشیدنی و ... را در خود جای می دهد.

عملکرد یخچال پرده هوا ایستاده

یخچال پرده هوا ایستاده موتور مرکزی

 جنس بدنه

 ماموت ABS
عایق بندی  تزریق فوم پلی یورتان
 تعداد طبقات  5
 روشنایی ال ای دی  دارد
 موتور  مرکزی
 مبرد  R290
 • یخچال پرده هوا خوابیده موتور مرکزی

 این محصول بدون درب بوده وهمین دلیل دید مشتری را  بیشتر کرده و مشتری راحت تر می تواند محصول خود را انتخاب کند. دارای فضای داخلی بسیار بوده که به همین دلیل محصولات بسیار زیادی را در خود جای می دهد. این نوع یخچال مجهز به سیستم سرمایشی چرخشی می باشد که باعث شده تا برودت به طور ثابت در فضای یخچال جریان پیدا کند. مجهز به سیستم نوفراست و عایق بندی فوم پلی یورتان برای جلوگیر از اتلاف سرما و انرژی ، سیستم روشنایی LED و..... می باشد.

خرید یخچال پرده هوا خوابیده

مشخصات فنی یخچال پرده هوا خوابیده

 ارتفاع

 90 سانتیمتر
 وزن  100 کیلو
 طول  200 سانتیمتر
 ولتاژ  380 ولت
 • یخچال پرده هوا خوابیده موتور سرخود

 این محصول بدون درب بوده وهمین دلیل دید مشتری را بیشتر کرده و مشتری راحت تر می تواند محصول خود را انتخاب کند. این نوع یخچال مجهز به سیستم سرمایشی چرخشی می باشد که باعث شده تا برودت به طور ثابت در فضای یخچال جریان پیدا کند. مجهز به سیستم نوفراست برای جلوگیر از اتلاف سرما و انرژی، سیستم روشنایی LED و..... می باشد.

قیمت یخچال پرده هوا بدون درب

مشخصات فنی یخچال پرده هوا سرخود

سیستم سرمایشی


 بدنه

 چرخشی
 استیل استنلس
 عایق  تزریق فوم پلی یورتان
 پوشیده شده با  رنگ پودری الکترو استاتیک
 LED در طبقه بالایی یخچال  دارد

فروش یخچال بدون درب ایستاده موتور مرکزی

تعمیر و سرویس یخچال پرده هوا

با در نظر گرفتن گذر زمان طی استفاده از این دستگاه موجب استهلاک قطعات می شود و از رو نیاز به تعمیر و سرویس دارند. برای این یخچال روباز ویترینی برای جلوگیری از کاهش عمر مفید قطعات، مخصوصا کمپرسور از روغن کمپرسور استفاده نمایید. در مواقع مورد نیاز می توانید از خدمات مجموعه ی دنار سرما استفاده نمایید. 

یخچال پرده هوا به قیمت تولیدی

 

سوالات متدول در مورد یخچال پرده هوا  

❓  آیا استفاده از کولر آبی روی عمکرد یخچال پرده هوا تاثی گذار بئده و اختلال ایجاد می کند ؟ 

بله باد کولر باعث می شود در مکانیزم کار کرد این یخچال اختلال ایجاد شود در نتیجه باید از وارد شدن بار کولر به داخل این یخچال ممانعت نمایید . 

دمای یخچال پرده هوا باید چند درجه باشد تا مکانیزم یخچال دچار اختلال نشود ؟ 

اتومات هر یخچال پرده هوا با توجه به نوع ان و مدل ان متفاوت خواهد بود ولی به طور کلی باید دمای یخچال بین منفی 2 درجه سانتی گراد تا مثبت 2 درجه سانتی گراد قرار گیرد . 

آیا اختلاف دما بین محیط داخلی یخچال و محیط خارجی آن باعث اختلال در روند کارکرد دستگاه می شود ؟ 

بله بهتر است برای جلوگری از هر گونه اختلالی در روند کارکرد دستگاه و همچنین افزایش طول عمر دستگاه میزان اختلاف دمای محیط خارجی و میخیط داخلی کمتر باشد و از افزاش این اختلاف دما به شدت ممانعت شود . 

آیا یخچال فروشگاهی دچار برفک می شود ؟ 

بله این یخچال دچار برفک زدگی می شود 

آیا یخچال پرده هوا خروجی آب دارد ؟ 

✔ بله یخچال پرده هوا دارای خروجی اب بوده که در قسمت زیرین یخچال قرار دارد . 

آیا از یخچال پرده هوا می توان در در مناطق مختلف با شرایط اب هوایی مختلف استفاده کرد ؟

این یخچال قابلیت سازگاری در تمام مناطق ور در هر شرایط اب و هوایی را دارد .

ابعاد یخچال پرده هوا

جمع بندی:

یخچال جزیره با قیمت

یخچال پرده هوا یا یخچال فروشگاهی بدون درب یکی از هوشمندانه و مهم‌ترین انتخاب‌ها برای این مکان‌ها می‌باشد، زیرا مشتریان بنا بر نیاز خود و در دسترس بودن و مقایسه محصولات با یکدیگر، مایحتاج خود را انتخاب می‌نماید و بر همین اساس با انتخاب درست تجهیزات فروشگاهی سرعت پاسخگویی شما را به مشتریان بیشتر خواهد شد.

یخچال ویترینی پرده هوا


 • برای یخچال پرده هوا چه نوع موتوری بسته میشه؟

  • اگر موتور سرخود باشه موتور کلترون تایلندی یا امبراکو برزیلی 
  • اگر موتور مرکزی باشه بیترز المان
 • نوع جنس بدنه یخچال پرده هوا دنار سرما چیه ؟

  جنس بدنه یخچال پرده هوا دنار سرما از نوع ساندویچ پنل می باشد. 

 • یخچال پرده هوا با موتور سرخود چند متر میشه خرید؟

  از یک متر تا 4 متر موتور سرخود طراحی شده  و از 4 متر به بالا موتور مرکزی طراحی می شود. 

 • یخچال پرده هوا چند متری است؟

  متراژ یخچال بدون درب پرده هوا با توجه به درخواست مشتری تعیین می شود.

 • یخچال بدون درب کاور شب برقی دارد یا دستی؟

  کاور شب یخچال پرده هوا به صورت دستی می باشد.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • Jafarian
  سلام این مدل ایستاده ۳ متری چه قدر میشه ؟
  • اپراتور سایت

   با عرض سلام. یخچال پرده هوا بر اساس متراژ، قیمت گذاری می شود شما می توانید برای اطلاع از قیمت با کارشناس فروش تماس حاصل نمایید.

 • Mohseni
  با سلام این یخچال برای مناطق گرم مناسبه ؟
  • اپراتور سایت

   سلام. یخچال پرده هوا برای مناطق گرم و سرد و مرطوب طراحی شده است.

 • Mohammadi
  سلام از این یخچال برای میوه فروشی هم میشه استفاده کرد ؟
  • اپراتور سایت

   با عرض سلام، بله در متراژ بالای 3 متر قابل استفاده است.

 • محسن احمدی
  سلام یخچال ایستاده پرده هوا 4 متری برای ارومیه ارسال دارید؟ طریقه سفارش چطوره؟
  • اپراتور سایت

   با سلام، بله توسط باربری امکان ارسال به سراسر کشور وجود دارد.

 • نازنین
  با سلام و وقت بخیر.میشه لطفا پاسخ بدین که نسبت برق مصرفی یخچال پرده ای بیشتره یا درب دار؟نسبت سرماش چی؟ عمر مفیدش چی؟!
  • اپراتور سایت

   پرده هوا یکم بیشتر اما سرمایش و عمر یکسان است

    

 • صداقت
  سلام پرده هوا موتور سرخورد تولید دارید؟4 متر میخوام
  • اپراتور سایت

   بله، جهت سفارش با کارشناس فروش تماس حاصل فرمائید.

تماس بگیرید